SPECIÁLNÍ MASÁŽE

Masáže pro těhotné

Těhotenská masáž je specializovaná masáž, která se soustředí na problémy krční páteře ramen a blokací bederní páteře. V případě že ženám v těhotenství otékají prsty u rukou nebo naopak otékají kotníky, může se provádět masáž jak rukou, tak dolních končetin. Velice příjemná na uvolnění a odbourávání stresu v těhotenství je masáž plosek chodidel.
Tuto masáž doporučuje i většina gynekologů, nevhodná je masáž pouze pro těhotné ženy do třetího měsíce těhotenství a při rizikovém těhotenství. Vždy by měla klientka tuto masáž konzultovat se svým lékařem. Pokud je vše v pořádku, může žena masáž absolvovat i týden před porodem.
Účinky:
masáže uvolnění zad a svalu
zlepšení funkčnosti jater, slinivky a žlučníku
zlepšení pružnosti pokožky

Masáž dětí

Lze masírovat jak kojence, tak děti školního i před školního věku. U kojenců se masáží odstraňují např. problémy s peristaltikou a větry, masírovaní a protahovaní nožiček z důvodu dobrého vývoje kloubních spojení. Při masáži lze domluvit konzultace nebo naučení základních masérských technik k masírovaní protahovaní kojence.
Masáž předškoláků a školáků je velmi účinná na problémy s bolestmi zad ramen, hlavy. Každou masáž z naší nabídky lze provést ve verzi pro děti a jelikož děti dnes mají velmi těžké tašky, které denně nosí ať už do školy nebo na zájmové kroužky, je tato masáž velmi dobrá investice do pohybového aparátu vašich dětí.