RELAXAČNÍ MASÁŽE

Hawaiská masáž (Lomi Lomi)

Pochází z Havajských ostrovů kde vznikla z posvátného tance Hula, kdy se při masáži využívá především předloktí, váhy a těžiště těla. Ve volném překladu „Lomi Lomi“ znamená: Milující ruce.
Historie „Lomi Lomi“
Lomi Lomi byla od pradávna považována za svatý rituál, který trval čtyři dny i déle. Velice často se při rituálu využívalo přírodních prostředků a byl využíván k léčbě nejrůznějších nemocí a potíží. Tradice tance a masérských technik vycházejících z „HULA“ se dědila a stále dědí z generace na generaci.
Účinky „Lomi Lomi“
Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
Hluboce relaxuje a harmonizuje organismus
Odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí
Uvolňuje kloubní spojení díky protahovacím prvkům
Pomáhá při bolestech pohybového aparátu a regeneruje organismus po sportovní zátěži
Detoxikuje organismus
Napomáhá v odstraňování celulitidy a otoků dolních končetin
Technika „Lomi Lomi“
Při Havajské masáži se využívá rytmických pohybů celého těla, práce předloktím hranou ruky. Masáž je zaměřena na oblast zad a zadní část nohou. Pro tuto masáž jsou typické dlouhé podélné tahy předloktím podél páteře, lopatek a ramen. Důležité je harmonizovat provedení s dechovým stereotypem klienta.
masaze

Indonéská masáž Bali

Tato masáž pochází z Indonésie. Země, která má více než 17000 ostrovů, z toho asi 6000 z nich je obydlených. Nám nejznámější je např. Bali, Sumatra, Borneo, Jáva, Papua nová Guinea. Masáže mají hlubokou tradici a předávají se z generace na generaci. Z královského paláce se rozšířily dál a dnes patří ke každodenní péči o tělo. Jsou praktikovány již po staletí a jednotlivé techniky se liší od ostrova k ostrovu. Dalo by se říci, že se liší od vesnice k vesnici. Proto definovat indonéskou masáž je těžké, ba nemožné.
Masáž může mít formu
INTENZIVNÍ – posiluje fyzickou kondici člověka. Přímo působí na svalový aparát, mízní a krevní oběh.
RELAXAČNÍ – uvolňuje a harmonizuje celý organizmus. Jedno však mají společné, pro dosaženi optimálního účinku se vždy provádí masáž
CELKOVÁ – Na masáž se používají velmi oblíbené oleje plné
Masáž je velmi relaxační,ale díky geografické poloze Bali má tato masáž některé účinné prvky thajské a čínské masáže. Začátek probíhá uvolněním a sklidněním organismu a dýchání proto je masáž nejprve prováděna přes sarong až je klient úplně uvolněny tak se sarong odstraní.Masírovaní začíná od levé nohy přes záda k pravé noze.Závěr masáže je hodně věnovaný šíjí.
Při této masáži se používají ty nejkvalitnější oleje dovezené právě z těchto ostrovů,které oplívaji spoustou krasných vůní v kombinaci s kokosovým olejem.
Tuto masáž doporučujeme všem co rádi zkoušejí netradiční masáže……….

Bambusová masáž ( anticulitidní )

Tato masáž vznikla asi před dvěma lety v U.S.A. a stala se vyhledávanou novinkou světových spa a welness center.
Masáž je prováděná bambusovými tyčkami různých délek a průměrů které jsou nahřáté na příjemnou teplotu je to velmi příjemná technika .Větší a silnější tyčky se používají k masáži velkých dlouhých svalů např.na vzpřimovače páteře a nebo také na stehenní svaly velmi blahodárně tlak tyček působí na boj s celulitidou. Malé tyčky se používají na lifting obličeje a masáž plosek nohou a dekoltu. Bambusové tyčky jsou vyrobeny z plátků bambusu které jsou slepeny k sobě a tvoří tak plnou tyčku.
Masáž je vhodná pro všechny lidi kteří rádi poznávají nové účinné metody v boji proti civilizačním chorobám jako jsou např.zatuhlé svaly krku a ramen,odbourávání stresu a celkově uvolnění a báječná relaxace.
Druhy použití masáže:
Cílená: masáž se zaměřuje na vybrané partie těla např. zaměření se proti celulitidě nebo při liftingu obličeje.
Sportovní: vhodná pro sportovce a lidi kteří mají rádi když je masáž více zaměřená na protaženi svalů.
Relaxační: je vhodná pro klienty kteří rádi poznávají nové exotické druhy odpočinku a uvolnění od starostí běžného života a při odstranění stresu.
Tuto masáž doporučujeme všem lidem kteří rádi objevují nové trendy ve wellness, je to jedinečný a dlouhotrvající pocit uvolnění.

Hawaian Hot Stones (masáž lávovými kameny)

Vznik masáží horkými kameny se uvádípřed 5.000 lety. Masáže, prováděné pomocí teplých kamenů nebo přikládáním vzácných kamenů na tělo, byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotámii, v Indii a v Číně. Horké kameny pomáhaly léčit, odstraňovaly bolestivost těla, odebíraly negativní energii a stimulovaly akupresurní body.
Historie masáže lávovými kameny:
Lávové kameny mají svůj původ v Jižní Americe, především v Peru a Bolívii. K masáži se používají kameny tmavší barvy, různých velikostí a s hladkým povrchem. Díky svému minerálnímu složení lépe absorbují a odevzdávají tepelnou energii než ostatní typy kamenů. Blahodárnému vlivu masáže lávovými kameny na zdraví a duševní pohodu člověka napomáhá uvolnění zablokované a neprůchodné energetické dráhy (meridiány), způsobující řadu onemocnění a zvýšenou únavu. Nelze s jistotou říci, zda Indiáni byli první, kteří kameny začali používat jako terapii. O blahodárném účinku drahých kamenů při masážích věděli lidé již povzbuzujícím masážím celého těla a k léčebným rituálům používali vyhlazené čedičové oblázky z mořských hlubin prosycené solí a mořskými minerály. Ty totiž v kombinaci s horkem mají blahodárné účinky na tělo i duši.Postupně se tak vyvinulo několik druhů masáží využívajících lávové kameny. Liší se množstvím a teplotou nahřátých kamenů, dobou trvání a technikou provedení masáže.
Technika masáže:
Masáž probíhá nejprve rozmasírováním daných partií bez použití kamenů.Na tělo se položí prostěradlo na které se rozmístí nahřáté lávové kameny a tělo se prohřeje a svaly uvolní po 10 až 15minutách se kameny sundají.Masér si vezme nahřáté kameny do dlaní a nyní masíruje masíruje kameny danou partii těla.
Účinky masáže:
Hot stones stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
Hluboce relaxuje a harmonizuje organismus
Prohřívá celé tělo
Napomáhá detoxikaci organismu a také vyrovnává energii v těle
Dále posiluje imunitní systém zmenšuje klimakterické obtíže
Urychluje metabolismus
Reguluje zadržování tekutin v těle
Lávové kameny výborně akumulují teplo a mají silnou energetickou vibraci

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy čerpá z obrovské mezigenerační tradice. Tato krásná masáž se v Indii praktikuje více než 4000 let. Tato terapie pomáhá ulevit od bolestí hlavy, pomáhá při nespavosti, hučení v uších ale hlavně zklidňuje duši a odplavuje stres. Není divu že v Indii se tato masáž praktikuje v rodinách a patří ke každodenním rituálům. V moderním světě trpíme účinky stresu pravděpodobně více než naši předkové. Nejvíce se stres a napětí hlavě a v oblasti krku a ramen, kde jsou důležitá energetická centra v těle. Napětí se nám potom začíná hromadit v podobě ztuhlého krku a ramen. Indická masáž hlavy vás odvede ze shonu a každodenního stresu, zmírní napětí a zlepší výkonnost oběhového a lymfatického systému.Toxiny z napjatého svalstva se rozptýlí a vašemu tělu se vrátí ztracená pružnost, pevnost a chuť do života. Zcela právem se této terapii říká masáž dobré nálady.
Masáž se provádí nejdříve v sedě rozmasírovávají se ramena a šíje,jelikož se nepoužívají žádné oleje při této masáži tak masér používá k masírovaní sarong což je indický šátek používá se proto ,aby ruce maséra klouzaly po klientových ramenou.Masáž dále pokračuje v leže klient leží na zádech a masírovaní pokračuje ve vlasech a na obličeji zde je možnost po konzultaci s masérem zapojit různé oleje na výživu jak pleti tak vlasu samozřejmně jedná se o bio oleje a bio přípravky bez chemie.

JAPONSKÁ MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Masáž lávovými kameny je šetrná a uklidňující , kdy je tělo zbavováno stresu nebo hluboce pronikajícího napětí zad, šíje a ramen. Při této masáži se nepoužívají oleje, a kameny se mohou přikládat i přes oděv, čímž se vychází vstříc požadavkům klientů, kteří mají klienti alergické reakce, nebo jsou citliví na oleje a jiné roztoky, nebo pokud musí být klient zahalen z náboženských důvodů.
Japonská masáž horkými kameny vychází z masáže anma, nejstarší východoasijské masáže vůbec, která je stará sedm tisíc let. Teplé kameny se přikládají na břicho k podpoře trávení, ale i k stimulaci akupresurních bodů. Masáž kameny nespočívá pouze v pokládání teplých kamenů na tělo nebo jejich pohybu po pokožce, ale masér se dostává přímo mezi svaly, kde uplatňuje tlak, hnětení, otáčení a rychlé vytřásání. Tak silně uvolňuje svalové napětí a směruje teplo dovnitř. Japonci věří, že jeden hmat s horkým kamenem nahradí deset obyčejných hmatů rukou.
Japonská masáž horkými kameny je založena na technikách anmy, tradiční japonské masáže, která obsahuje sedm kategorií technik:
 lehké hlazení,
 hnětení,
 chvění,
 tlak,
 poklep,
 speciální poklep,
 protahování a pohyb.
Masáž se nesmí provádět v těchto případech:
 při horečce,
 při nakažlivém onemocnění,
 po operaci,
 při kožní infekci